Koronawirus-podstawowe informacje

Koronawirus-podstawowe informacje

Podstawowe informacje o koronawirusie znajdziesz na stronie rządowej pod adresem https://www.gov.pl/web/koronawirus oraz https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

 koronawirus

Wsparcie psychologiczne dla mieszkańców

Wsparcie psychologiczne dla mieszkańców

 

Mieszkańcy Gminy Szprotawa, którzy przeżywają silny stres w związku z panującą epidemią koronawirusa, przymusową izolacją czy kwarantanną mogą uzyskać wsparcie psychologiczne przez telefon w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu.

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W SZPROTAWIE

Pracownicy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Szprotawie pełnią dyżury w siedzibie poradni w dni powszednie w godzinach  9:00 - 13:00 tel. nr 68 3762249

Wsparcie dla rodziców:

Rodzic, dzwoniąc tam, otrzyma wskazówki/porady dotyczące postępowania z dziećmi, które znalazły się w nowej, nieznanej sobie sytuacji (brak zwykłych kontaktów z rówieśnikami, zabaw w przedszkolach, codziennej nauki w szkole, która zastąpiona została w sposób nagły nauką zdalną)

 

Wsparcie psychologiczne dla uczniów:


Podczas dyżurów telefonicznych i online psycholodzy rozmawiają z uczniami nie tylko o sytuacjach i kłopotach szkolnych, ale przede wszystkim o lękach i stresach związanych z szerzącą się pandemią.

 

POWIATOWE CENTRUM POMOCYM POMOCY RODZINIE W ŻAGANIU

 

PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE I PRAWNE

Terminy telefonicznych dyżurów w Rodzinnej Poradni Specjalistycznej.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, w trosce o Państwa zdrowie,  dyżury specjalistów w ramach Rodzinnej Poradni Specjalistycznej przy PCPR w Żaganiu w dalszym ciągu odbywają się telefonicznie i online, aż do odwołania w następujących terminach

wtorek i czwartek w godz. od 14.00 do 16.00 – psycholog Pan Łukasz Basaj;    tel: 68 477 77 75;        adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

poniedziałek i czwartek w godz. od 13.00 do 16.00 – psycholog Monika Żychowska;  tel. 790 80 30 33;  adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

środa w godz. od 13.00 do 16.00 – terapeuta uzależnień Pan Zdzisław Rewaj;  tel: 68 477 77 75;  adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

08.04.2020r. (środa) od godz. 15.30 do 17.30    i     22.04.2020r. (środa) od godz. 15.30 do 17.30 – radca prawny Pani Jolanta Czarnogrodzka tel. 667 061 708;                     email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Previous Next

Święto przedszkolaków

20 września o godz. 10.30 na placu przed szprotawskim ratuszem przedszkolaki z Zespołu Przedszkolnego w Szprotawie świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W imieniu burmistrza miasta dzieci powitała Pani Dorota Grzeszczak – naczelnik wydziału spraw społecznych i obywatelskich. W obchodach uczestniczyli również Pan Maciej Boryna – naczelnik wydziału gospodarki i rozwoju, Pani Iwona Prokop – sekretarz gminy, rodzice oraz mieszkańcy miasta. Na placu zrobiło się radośnie i kolorowo. Przedszkolaki, wspólnie z gośćmi, tańczyły, śpiewały i wręczyły laurkę na ręce pani naczelnik. Z okazji święta, za swoje występy zostały obdarowane słodką niespodzianką.
Po wesołych pląsach dzieci pomaszerowały ulicami miasta rozdając mieszkańcom medale na pamiątkę obchodzonego dziś święta.
Ten dzień dostarczył miłych wrażeń, a mieszkańców przeniósł w czasy gdy sami byli jeszcze przedszkolakami.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas :)

Dowóz dzieci do placówek oświatowych

Dowóz dzieci do placówek oświatowych

Centrum Usług Wspólnych w Szprotawie ogłosił przetarg na dowóz dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Szprotawa w roku 2020.

Ogłoszenie o przetargu dostępne jest na stronie BIP pod adresem bip.wrota.lubuskie.pl/cuw-szprotawa oraz na stronieBZP pod adresem bzp.uzp.gov.pl